Haber

Edirne’deki Bulgar Kilisesi’nde Noel Ayini

Edirne’deki Sveti Georgi Bulgar Kilisesi, Hz. İsa’nın doğum günü münasebetiyle bir Noel ayini düzenlendi. Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelenlerin katıldığı törende yeni yıl için dileklerde bulunuldu ve mumlar yakıldı.

Hristiyanlar için kutsal sayılan St. İsa’nın doğum günü olarak kabul edilen Noel dolayısıyla Edirne’deki Bulgar Ortodoks Sveti Georgi Kilisesi’nde ayin düzenlendi. Töreni kilisenin rahibi Aleksandır Çıkırık yönetti. Duaların ve İncil’den ilahilerin okunduğu ayine çok sayıda Bulgar ve Yunan vatandaşı katıldı. Katılımcıların mum yakarak dilek diledikleri ayinin sonunda kutsal ekmek dağıtıldı.

“DOSTLUK VE KARDEŞLİK ÇOK ÖNEMLİ” Dostluk ve kardeşliğin çok değerli olduğunu belirten Kilise Rahibi Çırık, “Bizim için önemli olan İsa’nın doğumunu kutlamaktı. Mutluluk, huzur ve barış için dua ettik. Dileriz hep inşallah. Hepimizin bayramı kutlu olsun. Dostluk ve kardeşlik bizimdir. Bunu başardığımıza inanıyorum. umarım devam ederiz. Edirne’yi de çok seviyorum ve ölene kadar da burada hizmet edeceğim inşallah” diye konuştu.

Ayın sonunda kilisede kalanlar dua ederek Noel’i kutladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu