Yaşam

Güvenini koruyacağız baba!

Güvenini koruyacağız baba!

İzmir’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı coşkusu kent geneline yayılan çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Limontepe Çocuk Aktivite Merkezi’ne gelen öğrenciler gün boyu süren kutlama etkinliklerine katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 26 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de Kadifekale Mercek’te Uçurtma Festivali düzenleyecek.

Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu kent geneline yayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Limontepe Çocuk Etkinlik Merkezi’nde de renkli etkinlikler düzenledi. Merkezde eğitim gören öğrenciler ve ailelerinin katıldığı Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinliğinde minikler, müzik, dans, yüz boyama gibi etkinliklerle hem eğlendi hem de ellerindeki Türk bayraklarıyla hep birlikte Cumhuriyet marşlarını söyledi. .

Cumhuriyetin ışığında yolumuza devam ediyoruz

Limontepe Çocuk Aktivite Merkezi Birim Müdürü Gülşah Karadoğan, “Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında birimlerimize yakın sokaklarda çocuk etkinlikleri düzenliyoruz. 29 Ekim haftası boyunca merkezimizdeki etkinlik ve eğitimlerde günün anlam ve önemini belirten etkinlik ve atölye çalışmaları düzenliyoruz. Cumhuriyetin ışığında yolumuza devam ediyoruz. Heyecanımız devam ediyor dedi.

Atatürk’ü çok seviyorum

12 yaşındaki Fadime Öztürk ise Cumhuriyetin 100. yılına girmenin mutluluğunu dile getirerek, “Atatürk’ü çok seviyorum. Atatürk Cumhuriyeti kurdu. Bağımsız yaşıyoruz ve bağımsız öleceğiz. Bunu herkes bilmeli. “100 yılınız daha kutlu olsun” dedi.

Nehir Altın, “Bayrağımızın simgesi bağımsızlığımızdır. Atatürk bizim için çok çalıştı ve birçok savaşa katıldı. Hepsini bizim için yaptı. “Atatürk’ü çok seviyorum” dedi.

Ceylin Nisa Altun, “Çok eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili etkinlikler düzenliyoruz. Bu ülkede yaşamaktan çok mutluyum. “Atatürk bize özgür bir ülke bıraktı” dedi.

Yüzlerce çocuk Kadifekale’de gökyüzünü uçurtmalarla dolduracak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 26 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de Kadifekale’de düzenleyeceği Uçurtma Şenliği’nde yüzlerce çocuğun uçurtmasıyla gökyüzünü dolduracak. Rotary 2440. Bölge ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Kadifekale Mercek’te 13.00-17.00 saatleri arasında 16 çocuk ve yetişkin atölyesi, küçük konserler, Zumba ve karaoke etkinlikleri gerçekleştirilecek. Kadifekale Çocuk Korosu ve Barış Çocuk Orkestrası’nın seslendirdiği Cumhuriyet şarkılarıyla çocuklar gün boyu eğlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cinarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu