Haber

Onikisubat ilçesinde kurulan konteyner pazarları için kura çekildi.

Kahramanmaraş’ta ekonomik hayatın normale döndürülmesi çalışmaları kapsamında inşa edilen “Konteyner Çarşısı” alanlarında inşaatı tamamlanan işyerleri için kura çekildi.

AFAD koordinasyonunda ilçede 5 ayrı noktada inşa edilen toplam 262 geçici işyerinin tahsisi için Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda kura çekimi yapıldı.

Kuraya Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, esnaf odası başkanları ve Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde işyerleri hasar gören esnaflar katıldı.

Programda çekilen kura ile 262 esnaf geçici çarşılarda iş yeri sahibi olmaya hak kazandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kentte hayatın normale dönmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Dükkanları yıkılan esnafa da destek olduklarını belirten Güngör, şunları kaydetti:

“Şehir genelinde 2 bin 500’den fazla planlanan iş yeri var. 1500’ü tamamlanmak üzere. Bunların birçoğu teslim edildi. Bugün 262 işyeri için kura çekiyoruz. Allah’a şükür keyifli bir süreç. olmayı hak eden esnafımızdır.”

Tahsisatın belirledikleri kurallar dahilinde gerçekleştirildiğini anlatan Güngör, iş yeri yıkılan, ağır hasar gören veya acilen yıkılacak olan esnaflara öncelik verildiğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu