Sağlık

oreo helal mi Oero yemek sağlıklı mı yoksa haram mı?

daha nazik Mondelez şirketi, üreticisi Ferrero’nun ardından adını da salmonella bakterisinden alıyor. Fransız Le Figaro gazetesinde yer alan haberde, şirketin bakteri ihtimali nedeniyle 3 üretim tesisini kapattığı iddia edildi. Konuyla ilgili açıklama Türkiye’de de satılan Oreo bisküvinin üreticisi olan firmadan geldi. Tamam, Oreo helal mi? Oero yemek sağlıklı mı yoksa haram mı?

OREO HELAL MİDİR?

2022 yılında yapılan açıklama şu şekilde;

Oreo, Mikado ve Pepito’nun Türkiye’deki üreticisi Mondelez’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mondelez International olarak tüketicilerimizin güvenliği ve ürünlerimizin kalitesi birinci önceliğimizdir. Oreo markası çeşitli medya kuruluşlarında dolaştı, Haziran 2022. Avrupa’da tarihinde yayınlandı ve bahis konusunda şirketimiz acilen harekete geçti.

“ÜRETİM TESİSLERİNDE DETAYLI KONTROL”

Haziran ayında Salmonella kontaminasyonu konusunda tedarikçimizden gelen uyarının ardından Mondelez’in tedbir amaçlı çikolata tedarik ettiği üretim tesislerinde detaylı kontrol yapılmış ve herhangi bir sağlık tehlikesine rastlanmamıştır. Ancak Türkiye’ye gelen işlerin hiçbiri söz konusu üretim tesislerinden ithal edilmemektedir.

“PİYASADAKİ TÜM ÜRÜNLERİMİZ GÜVENLİDİR”

Gerekli tüm incelemeler ve takip önlemleri alındıktan sonra, piyasadaki tüm Mondelez eserlerinin güvenilir olduğunu doğrulamaktan memnuniyet duyuyoruz.”

senirkenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu