Haber

Sakarya Sapanca’dan Başkan Yüce’ye ‘çözüm’ teşekkürü

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (SASKİ), Sapanca İkramiye, Yanık ve Memnuniye mahallelerinin üst kesitlerine 4 adet içme suyu deposu inşa edecek.

Yanık Mahallesi’ne 50 metreküplük, İkramiye Mahallesi’ne 25 metreküplük ve Memnuniye Mahallesi’ne 2 adet 25 metreküplük yapılacak depolar sayesinde bölgelerde yaşanan su kesintisi problemleri tarihe karışacak. Çalışmaların süratle devam ettiği üç mahallede depoların imali ve temaslarının güçlü altyapı ile buluşturulması sonucunda bölge halkının musluklarına içme suyu kesintisiz biçimde ulaşacak. Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Memnuniye Mahalle Muhtarı Mahmut Kılıç ise mahallesinde gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Lider Yüce’ye teşekkür etti.

Memnuniye Mahalle Muhtarı Mahmut Kılıç, “Mahallemizde uzun vakitten beri su kesintileri yaşanmaktaydı. Bu kesintiler bilhassa yaz aylarında bizlere sorun oluşturuyordu. Bu mevzuda şikayetimizi lisana getirdiğimizde kısa müddette tahlil odaklı çalışmaların başladığını gördük. Çok şükür mahallemizin hem alt bölgesini hem de üst bölgesini besleyecek iki adet depo inşa ediliyor. Depo çalışmalarının sonucunda ise su kesintisi sorunu büsbütün sona erecek. Mahallemiz kesintisiz içme suyuyla buluşacak. Bizlere verdiği bedel ve mahallemize sunduğu hizmetler için Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Ekrem Yüce’ye mahalle halkı ve şahsım ismine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu