Haber

Son dakika: Önder Erdoğan kritik kararı bugün açıklayacak!

Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından seçim takvimi başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mayıs ayını işaret etmesiyle gözler seçim takvimine çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelerin seçimlerde hak ve imkanlarından mahrum kalmamalarını sağlayacak bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hazırladıklarının altını çizerek, şunları kaydetti: “Anayasa’nın verdiği yetkiye dayanarak 10 Mart Cuma günü alacağımız seçim kararı ile ertesi gün Resmi Gazete’de yayımlanarak süreci başlatıyoruz.” açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün seçim kararını açıklaması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta kabine toplantısında seçim tarihinin 14 Mayıs olduğuna işaret ederek şunları söylemişti:

GÜNDEM FARKI YOK

Seçim süreci ve siyasi gerilimler bu çabaları gölgeleme riski taşıyor. Ancak Türkiye’nin ihtiyacı olan, yaraları saracak ve tüm kayıpları hızla telafi edecek bir odaklanmadır. Bunun için gündemden sapmaya yol açacak seçim sürecinin bir an önce geride bırakılması, seçim gerginliklerinin ve tartışmalarının hızla ortadan kaldırılması şarttır. Daha önce duyurduğumuz seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasının bize bu fırsatı vereceğine inanıyoruz.

YSK YARGI ALANINDA

Anayasanın verdiği yetkiye dayanarak 10 Mart Cuma günü alacağımız seçim kararının ertesi gün Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla süreci başlatıyoruz. 11 Mart’ın prestijiyle birlikte seçim takvimine ilişkin konular YSK’nın görev alanına giriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu