Haber

Telefonunu suya düşüren görevli barajı boşalttı: Askıya alındı

Hindistan’da Rajesh Vishwas adlı bir hükümet yetkilisi, suya düşen telefonunu geri almak için bir barajdaki tüm suyu boşalttı. Selfie çekerken telefonunu suya düşüren Vishwas’ın telefonunu çıkarmak için barajdaki milyonlarca litre su üç günde boşaldı. Suyu tahliye edilen barajdaki telefonun çalışamayacak kadar fazla su aldığı anlaşıldı. Olayın ortaya çıkmasının ardından hükümet yetkilisi açığa alındı.

BBC’nin haberine göre konu hakkında açıklama yapan Vishwas, “telefonunda hassas devlet bilgilerinin olduğunu ve söz konusu bilgilerin alınması gerektiğini” savundu. Askıya alınan Vishwas, ‘gücü kötüye kullanmakla’ suçlandı.

YAKLAŞIK 2 MİLYON LİTRE SU BOŞALTILDI

Yerel basında çıkan haberlere göre olay, Chhattisgarh eyaletindeki Kherkatta Barajı’nda meydana geldi. Yaklaşık 1.200 dolar değerindeki telefonunu suya düşüren gıda müfettişi Rajesh Vishwas, yerel dalgıçların telefonu bulmakta güçlük çekmesi üzerine dizel pompa kiralayarak barajı boşalttı. Olaydan sonra konuşan Vishwas, bir yetkiliden ‘suyun bir kısmını yakındaki bir kanala boşaltmak’ için sözlü izin aldığını söyledi.

Akabinde barajdaki yaklaşık 2 milyon litre su deşarj oldu. Olayın ardından yetkili açığa alınırken, Priyanka Shukla The National gazetesine yaptığı açıklamada, “Soruşturmaya kadar açığa alındı. Su önemli bir kaynak ve bu şekilde harcanamaz.” Vishwas ise çekilen suyun ‘kullanılamaz’ olduğunu savunarak ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamasını reddetti. (DIŞ HABERLER)

saruhanli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu