Haber

Türkiye’nin Pençe-Kılıç Hava Harekatı, Amberin Zaman’ı rahatsız etti

Ulusal Savunma Bakanlığı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan bölgelere “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” düzenledi. Harekatla, geçtiğimiz hafta İstiklal Caddesi’nde meydana gelen ve 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği hain atağın intikamı alındı. Kahraman Türk askerimiz PKK inlerini vurdukça sesi yurt dışından geldi.

AMBERİ VAKİT OPERASYONLARDAN RAHATSIZ OLDU

Zaman vakit terör örgütleri lehindeki telaffuzları ile reaksiyon çeken eski Taraf muharriri Amberin Vakit operasyondan duyduğu rahatsızlığı Twitter hesabından duyurdu. Yapılan operasyondan derin kaygı duyduğunu söyleyen Amberin Vakit, “Derik gibi ABD hava koruması altındaki bölgeler Türk askerleri tarafından vuruluyor” dedi.

“İSTANBUL SALDIRISINA MİSİLLEME”

Taksim’deki terör saldırısını görmezden gelen Amberin Zaman, “Kobani ve Kürt kontrolündeki kuzey Suriye’deki başka maksatlar, İstanbul bombalanmasına misilleme olarak vuruluyor” ifadelerini kullandı.

BÖLGEDEN BİLGİLER DE VERDİ

Türkiye’nin operasyonundan rahatsızlığını her platformda dile getiren Amberin Zaman, Suriye’deki kaynaklarından aldığı bilgileri de paylaştı. Zaman, “Vurulan alanlar, Rus denetimindeki hava alanı üzere görünüyor. Kuzeydoğu Suriye’deki kaynaklarım, şu ana kadar saldırıların etkisine ilişkin herhangi bir değerlendirmeleri olmadığını söylüyor. Irak Kürdistanı’ndaki Kandil Dohuk Sincar’ın da bu gece Türk hava saldırılarında hedef alındığı bildirildi. ABD’nin devriye gezdiği alanlar da vuruldu” paylaşımında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu