Haber

Ankara’da çek-senet tahsilat çetesine operasyon: 30 gözaltı

Başkentte çek-senet tahsilat çetesine operasyon: 30 gözaltı

ANKARA – Ankara’da çek ve senet tahsilatı yapan çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 30 zanlı gözaltına alındı.

Ankara Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, Ankara’da faaliyet gösteren ve 34 şüpheliden oluşan 2 suç örgütüne daha operasyon düzenledi.

Edinilen bilgiye göre, bölge esnafına şantaj yapan, çek ve senet toplayan, cebir kullanarak alacak tahsilatı yapan, mağdurları darp eden, silahla yaralayan ve görüntülerini alan çeteye operasyon düzenlendi. organizasyon için gelir.

Örgütün büro olarak kullandığı yerlere çağırdıkları vatandaşların darp edilerek başlarına silah dayadıkları ve ödememeleri halinde kendisine ve ailesine zarar vermekle tehdit ettikleri belirlendi. Örgütün geçmişte işlenen cinayetleri kullanarak terör oluşturduğu, bu halde şiddete maruz kalan vatandaşların dehşete düşüp kendilerine veya çevrelerine zarar verecekleri düşüncesiyle adlı makamlara şikayette bulunmaktan korktukları belirlendi. aileler.

SD liderliğinde Ankara merkezli Muğla ve Kütahya’da İK tarafından birbirine bağlı iki ayrı suç örgütünün 34 üyesine eş zamanlı düzenlenen eş zamanlı operasyonda 30 zanlı yakalanarak gözaltına alındı. 18 adet ruhsatsız tabanca, 1.809 adet fişek ve 63 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi.

resadiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu